14378930409 a0fe0a8f8a o

Газета "Рівне вечірнє" від 03.04.2014

 Рівнян переконують вступати, аби не думати за гроші під час лікування.

В обласній лікарняній касі Рівненщини нині понад 10 тисяч членів. Як на область, що має понад 1,1 млн. жителів, цифра невелика, тому рівнян просять активніше вступати до неї. Членський внесок — 40 грн. на місяць, проте якщо людина потрапляє до лікарні чи просто хоче пройти обстеження, їй компенсовують до 2,5 тисяч гривень на рік. Окрім того, допомогу можна отримати практично одразу — після першого ж місяця членства у лікарняній касі.

 — Ми співпрацюємо з усіма медичними закладами області, — розповідає голова лікарняної каси області Сергій Голуб. — Окрім того, якщо член нашої лікарняної каси потрапляє до лікарні за межами області чи навіть країни, ми все одно перенаправляємо йому гроші на лікування. Обмежень ні за віком, ні за захворюваннями ми не створюємо — вступити може кожен. У нас також діють різні програми страхування. Наприклад, сімейна передбачає, що подружжя може сплачувати 50 грн. на місяць і отримуватиме дві тисячі гривень компенсації на рік на обох. За кожну дитину потрібно доплачувати десять гривень, проте тоді компенсація на родину — три тисячі гривень.

На відміну від Рівненщини, де лікарняна каса досі непопулярна, на Житомирщині у ній вже понад 200 тисяч членів. Щороку лікарняна каса Житомирської області на медикаменти дає близько 35 млн. грн. своїм хворим, при чому обмежень у сумі компенсації немає. Наприклад, минулого року каса виплатила 10-30 тисяч гривень на лікування 56 тяжкохворих.

Гроші лікарняні каси оплачують постачальникам медикаментів. Для цього заключають тристоронні договори між лікарняними касами, лікарнями та фірмами-постачальниками. Лікарня замовляє потрібні ліки, підприємці їх доставляють, а лікарняна каса оплачує рахунки. Хворим, по суті, не потрібно уже самим ходити в аптеку — усе принесе медсестра.

14564472682 1a148de2c3 z

— Ми перевіряємо усі виписані рецепти, — розповідає виконавчий директор Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників лікарняних кас України» Сергій Грищук, якого запросили на нинішню нараду керівництва ОДА з головними лікарями мед закладів Рівненщини. — Є спеціальна програма, яка автоматично звіряє курс лікування, який виписав лікар, із протоколом лікування певної хвороби. Якщо вони значно відрізняються, ми надсилаємо запит на МОЗ, аби воно перевірило діяльність самого лікаря.

Окрім того, у нас є лікарі-експерти, які також переглядають, як і чим лікують наших членів. Якщо якісь ліки були вписані зайві або невиправдано, то лікарня повинна буде відшкодувати нам їх вартість.

Лікарняною касою дуже задоволені у центральній міській лікарні Рівного. Головний лікар закладу Євген Кучерук розповів, що усі його працівники — члени лікарняної каси, і тепер до його кабінету за матеріальною допомогою на лікування практично не приходять.

— П’ять гривень, які виділяє держава на ліки для одного хворого на день, — мізер, — каже пан Кучерук. — Тому лікарняні каси дуже допомагають тим, хто до них вступає. Якби хоча б усі бюджетні організації зобов’язали вступити у лікарняні каси, роботу лікарів це значно б спростило — ми б не хвилювалися, чим лікувати хворого, у якого немає грошей.