Відкриття на Рівненщині лікарняних кас – один із кроків обласної влади, який допоможе зробити медицину доступнішою та якіснішою, зауважив на брифінгу заступник голови Рівненської облдержадміністрації Юрій Кічатий, повідомили ІМК у прес-службі Рівненської ОДА.

За його словами, вкладаючи щомісяця в лікарняну касу по 25 грн, людина за потреби гарантовано отримає гроші на лікування, а також весь пакет послуг у всіх медустановах Рівненщини.

На Рівненщині також діє громадська організація "Лікарняна каса Рівненської області". Її членами є понад 7 тис. жителів краю. Якщо їх стане більше, є перспектива не лише лікувати, а й купувати обладнання та створювати окремі медбази для членів лікарняних кас. На думку заступника голови облдержадміністрації, це допоможе поліпшити матеріально-технічне забезпечення сільських ФАПів і зацікавити фахових медиків.

Ю.Кічатий вбачає у лікарняних касах прототип добровільного медичного страхування, яке в найближчій перспективі впроваджуватимуть в Україні. Аби Рівненщина не пасла задніх, до медичних реформ в області готуються розширенням мережі лікарняних кас. Для цього вже проведено "круглий стіл" за участю районних медиків та обговорено перспективи розширення мережі лікарняних кас.

Джерело УНН