Лікарняна каса дозволяє почуватися впевнено та захищено

Життя – непередбачуване, і від нещасного випадку чи хвороби, на жаль, ніхто не застрахований. Втім, почуватися більш впевнено та захищено в скрутній ситуації допоможе громадська організація «Лікарняна каса Рівненської області» (ГО ЛКРО). Її діяльність спрямована на поліпшення умов медичного обслуговування населення шляхом медикаментозного, діагностичного і консультативного забезпечення.

Як розповів голова правління цієї громадської організації Сергій Голуб, «Лікарняна каса» діє на Рівненщині з 2009 року. Хоча від початку вона була заснована у 2004 році при медико-санітарній частині ВАТ «Рівнеазот» і охоплювала тільки працівників підприємства. Сьогодні ГО «ЛКРО» має статус обласної, а її лави налічують майже 9 тисяч членів, приблизно 2 тисячі з яких – медичні працівники з різних лікувальних закладів. До того ж, щороку чисельність ЛКРО збільшується в середньому на 20%. Найбільше серед членів «Лікарняної каси» наразі мешканців м. Рівне (4101 особа), Березнівського та Острозького районів (984 і 771 відповідно). Поки що відокремлено в області працюють лікарняні каси в Радивилівському та Млинівському районах. Але ГО «ЛКРО» розглядає питання щодо залучення жителів цих районів до своїх лав.

З моменту заснування і донині підтримкою ГО «ЛКРО» скористалися 5959 її членів, яким загалом було відшкодовано медичне забезпечення на 2 млн. 800 тис. грн. Щомісяця ця громадська організація опікується лікуванням у середньому 220 хворих. Лише у 2012 році медичне забезпечення від ГО «ЛКРО» отримали 2397 осіб на загальну суму 1 млн. 600 тис. грн. Крім цього, за весь період функціонування громадська організація «Лікарняна каса Рівненської області» надала лікувально-профілактичним закладам районного, міського та обласного значення 116 тис. грн. благодійної допомоги для покращення матеріально-технічної бази і придбання медичного обладнання.

За словами Сергія Голуба, ГО «ЛКРО» має укладені договори про співпрацю з усіма лікувально-профілактичними закладами в області. До того ж, входячи до складу Асоціації лікарняних кас України, вона може допомагати своїм пацієнтам і за межами Рівненщини. Тож якщо хвороба чи нещасний випадок призвели до госпіталізації члена ГО «ЛКРО» або й навіть його рідних десь далеко від дому, він все одно може бути певний, що про забезпечення лікувального процесу подбають. При цьому якихось особливих зусиль ні йому, ні його рідним докладати не доведеться. Придбання ліків і витратних матеріалів, відповідно до рецепту-вимоги, оплата необхідних обстежень, у тому числі МРТ і КТ, а також у лабораторії «Діла», переведення, при потребі, пацієнтів у інший лікувальний заклад та інше - про все це потурбуються представники ГО «ЛКРО».

Щоправда, треба зауважити, що медичне забезпечення своїх членів «Лікарняна каса» здійснює за умови їхнього лікування тільки на рівні стаціонару та денного стаціонару в усіх лікувальних закладах, незалежно від форми власності. При цьому обсяг фінансового відшкодування витрат на лікування та особи, на яких він поширюється, залежить розміру членських внесків і програми, учасником якої є член громадської організації «Лікарняна каса Рівненської області».

Так, якщо він долучився до Індивідуальної програми і щомісяця сплачує в ГО «ЛКРО» 40 гривень, то протягом календарного року з дня вступу в громадську організацію може розраховувати на відшкодування у 2500 грн. У рамках Сімейної програми щомісячний внесок становить 50 гривень, а розмір відшкодування – 2 тис. грн., але поширюється воно вже на обох членів сім’ї. Якщо ж щомісяця додатково вносити ще 10 гривень за кожну дитину віком до 18 років, то медичне забезпечення охоплюватиме ще й дітей і сягатиме 3 тис. грн. Якщо ж член ГО «ЛКРО» бажає, щоб організація опікувалася не тільки його сім’єю, а і його батьками (тільки якщо вони проживають на Рівненщині), йому варто стати учасником Родинної програми. В такому випадку, зважаючи на те, чи є в родині неповнолітні діти, розмір внесків становитиме щомісяця 100 або 110 гривень (додаткові 10 гривень за кожну дитину), а розмір відшкодувань сягатиме, відповідно, 4 або 6 тис. гривень.

Право на компенсацію витрат для медичного забезпечення член ГО «ЛКРО» має вже після двох місяців перебування в організації та сплати членських внесків. Проте, як зауважив Сергій Голуб, правління громадської організації «Лікарняна каса Рівненської області» завжди з розумінням ставиться до проблем своїх членів, тож в окремих випадках, за рішенням правління, суми компенсацій і терміни їхнього надання змінюються.

Хоча трапляються й курйозні ситуації, коли через власну скупість та нерозсудливість пацієнти будь-що поспішають використати всі кошти, гарантовані їм ГО «ЛКРО». Відтак, треба чи не треба, а намагаються вилікувати водночас всі свої хвороби, не замислюючись про результати. Якось жінці з ГРВІ таким чином було виписано аж 27 лікарських препаратів. Тож добре, що за цільовим використанням грошей стежать лікарі-експерти ЛКРО, запобігаючи і поліпрагмазії, і невиправданим витратам.

До речі, стати членом ГО «ЛКРО» просто: варто лише написати заяву та сплатити вступний внесок – 6 гривень. Далі членські внески можна здійснювати через бухгалтерію своєї установи (згідно з поданою заявою) або самостійно через банківські установи – на розрахунковий рахунок ГО «ЛКРО». Та при цьому варто пам’ятати: якщо ви забули переказати кошти або з якихось інших причин не зробили цього протягом двох місяців, ваше членство в громадській організації припиняється. Натомість, якщо ви протягом п’яти років безперервно сплачували і не використовували членські внески, то за бажання припинити своє членство в ГО «ЛКРО», організація поверне вам їх повністю.

Рік у рік громадська організація «Лікарняна каса Рівненської області» розвивається та стає потужнішою. Все більше мешканців Рівненщини схиляються на користь того, що про медичне забезпечення себе та своїх рідних варто потурбуватися заздалегідь. Тим більше, що ГО «ЛКРО» постійно проводить моніторинг вартості лікувально-діагностичних процесів, враховує потреби населення та гнучко на них реагує, пропонуючи вигідні програми. Як перша сходинка до запровадження обов’язкового медичного страхування, громадська організація «Лікарняна каса Рівненської області» знайшла своє місце в суспільстві та покликана навчити рівнян вчасно дбати про своє здоров’я та благополуччя.

 

Дана РОМАНЮК

За матеріалами газети «Медичний Вісник+»